Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

Знищення соняшнику в Клембівці – демонстрація сили в аграрній галузі

Знищення соняшнику в Клембівці – демонстрація сили в аграрній галузі людьми, наближеними до Президента, тільки роблять вони цим йому послугу чи опускають рейтинг?


Моїх два матеріали про знищення агрофірмою «Поділля», яку пов'язують з родиною Порошенків, восьми гектарів майже готового урожаю соняшнику в Клембівці, яка дала Україні чимало патріотів і, на жаль, немало зрадників, викликали шок у районі і області.

З одного боку, люди дивуються, як я ще досі на волі, а з другого – чому ніхто не відповів за таке варварство в час війни?

Я й сам собі ставлю ці запитання. А може, не варто було так драматизувати ситуацію? Ну, переорали на Ямпільщині 8 гектарів майже готового урожаю. Ну й що? Це ж лиш вісім гектарів по країні. Але в Україні 450 районів. Якби у кожному отак зробили, за прикладом фірми, яку називають Порошенковою, то що б вийшло? Беремо калькулятор, множимо і отримуємо 3600 знищених гектарів! Це, як мінімум, 126 000 центнерів соняшнику. Хіба це не питання державної безпеки?

Ви скажете – такого не може бути! У нас же поліція є, прокуратура, місцева влада! Як виявилося, «віджимають» не по 8, а й по 309 гектарів в одному селі! Я отримав з Тростянецького району такого листа:

«У Вінницькій області орендовані землі невеликого сільськогосподарського підприємства «Агропромислова фірма «Іззія» піддались рейдерському захопленню землі продовольчою компанією «Поділля», що належить представникам родини Президента України.

У жовтні 2005 року між власниками земельних ділянок, які розташовані на території Торканівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, та приватним підприємством «Агропромислова фірма «Іззія» укладено договори оренди землі, строком дії на 15 років на загальну площу 309,3203 га.

Зазначені землі підприємства межували з землями ТОВ «Кряж-Агро-1». За часів Януковича ця компанія належала губернатору Вінницької області Івану Мовчану. Після Революції гідності фірму Мовчана викупила продовольча компанія «Поділля», яка входить до структури інвестиційного фонду «Прайм Ессетс Кепітал», яким керує Олексій Іванович Порошенко, батько Президента України. А його син, Олексій Петрович, курує зовнішньоекономічні зв'язки підприємства «Поділля».

Восени 2014 року техніка «Поділля» вийшла на поля «Іззії». З'ясувалося, що «Кряж-Агро-1» в 2012 році незаконно провів подвійну реєстрацію оренди на ділянки, права на які з 2005 року закріплені за «Іззією». Права на оренду сільгоспугідь ПП «АФ «Іззія» підтвердили суди.

Незважаючи на це, в травні 2015 року «Поділля» почало реєструвати на себе земельні ділянки «Іззії». Ті самі, на які вже намагалася претендувати компанія колишнього губернатора Вінниччини Мовчана та права на які «Іззії» підтвердили всі суди. Подвійну реєстрацію продкомпанія «Поділля» здійснювала поступово, обережно, аж до вересня 2015 року. Причому документи оформлялися у реєстраційних службах Могилів-Подільського, Чечельницького, Тульчинського та Вінницького районних управлінь юстиції.

«Агропромисловій фірмі «Іззія» знову довелося оскаржувати в судах подвійну реєстрацію своїх ділянок, але вже за обтяжуючих обставин у вигляді адміністративного тиску. Зокрема, у вересні 2015 року Бершадська податкова інспекція несподівано звернулася до суду з вимогою припинити підприємницьку діяльність «Іззії» у зв'язку з тим, що фірма… «відсутня за вказаним місцем розташування». Суд першої інстанції позов податківців підтримав, але Апеляційний суд став на захист агрофірми «Іззія».

У березні 2016 року під час чергового намагання ПП «АФ «Іззія» приступити до використання орендованих земельних ділянок, працівниками служби безпеки ПАТ «ПК Поділля» було вчинено ряд активних фізичних дій з блокування доступу на такі земельні ділянки, зокрема із застосуванням фізичного насильства та травматичної зброї.

Так, 22 березня 2016 року ПрАТ «ПК «Поділля» своєю технікою незаконно вийшла на земельні ділянки, які знаходяться в законній оренді у ПП «АФ «Іззія». Техніку силами орендаря було зупинено. Однак, дочекавшись темряви, приїхали озброєні бойовики, які застосували до законного орендаря «старі методи 90-х», а саме: залякування, знищення автомобілів, вивезення у лісосмугу людей та застосування фізичної розправи, примушування підписання необхідних їм документів. Навіть у населеному пункті с. Ободівка був здійснений обстріл легкового автомобіля. Це свідчить про те, що вони нікого не бояться. Відповідно, звернення до поліції не дали жодних результатів, а справи по заявах потерпілих були закриті, так і не розпочавшись.

20 травня 2016 року за черговим зверненням ПП «АФ «Іззія» слідчим відділенням Тростянецького відділення поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельної ділянки). Сподівання на ймовірність доведення кримінального провадження до суду та відновлення справедливості мізерні.

Хочеться вірити, що в європейській Україні поняття «сім'я» означатиме тільки базовий осередок суспільства, а не бізнес-політичну структуру.

P.S. 17 червня стало відомо, що представники ПрАТ «ПК «Поділля», порушуючи Закони України, укладають договори з жителями Торканівки про оренду землі, незважаючи на те, що термін дії договорів з ПП «АФ «Іззія» закінчується лише у 2020 році (у влади свої «закони»).

Директор ПП «АФ «Іззія» Сергій Нечипорук».

При співставленні того, що відбулося в Клембівці і Торканівці, добре видно, що закон дійсно як дишло. В Торканівці мало сподіваються на слідство, на законне вирішення справи. А що ж в Клембівці? Як депутат ініціював засідання земельної комісії і президії Ямпільської райради. Вони відбулися через тиждень після того, що сталося в Клембівці. Засідали довго і емоційно. Головна теза, яка прозвучала з уст одного із депутатів – «Переорання соняшнику в Клембівці – це демонстрація сили». Над нею задумалися всі. Тут варто зазначити, що переоране поле належало сім'ї рідного брата голови земельної комісії райради Г.В. Мельника. То якщо з такою особою так вчинили, то де гарантія, що завтра так не вчинять з іншими маленькими землевласниками і орендарями? Тим більше, що «Поділля» орендує мало не половину земель Ямпільського району, де найменше фермерів і одноосібників в області. А це значить, що протистояти силі стає просто життєво необхідно для багатьох маленьких, котрі розуміють, до чого все йде. Тому було прийняте рішення президією і земельною комісією – через п'ять днів провести сесію райради і на ній дати оцінку діям «ПК «Поділля».

За кілька годин перед сесією керівництво ради повідомило депутатів, що сесія у визначену дату не відбудеться… Перенесли аж на місяць, коли актуальність її буде зведена майже до нуля. За цей час власник переораної землі і «Поділля» уклали в суді мирову угоду. Ви думаєте, що хтось щось компенсував панові Петрові Мельнику? Помиляєтеся. Пан Мельник, за умовами мирової, компенсував фірмі деякі витрати, щоб «гірше не було»… Другого липня у Ямполі відбудеться все ж ця багатозначна сесія райради, на якій лобісти, думаю, зроблять все, щоб захистити рейдерів, а не інтереси держави в час війни. А в цей час у Торканівці слідчий ще розслідуватиме справу, на яку майже не надіються постраждалі. Земельне законодавство, на думку фахівців-патріотів, потребує негайного удосконалення в частині укладення договорів оренди, а найголовніше – посилення відповідальності за «демонстрацію сили» агрохолдингами, які порвали вже українську землю «як Тузік грєлку» і чекають лише закону, щоб повністю пригребти її до рук. І це буде наймасштабніший і завершуючий дерибан України.

Василь Кізка

http://33kanal.com/publications/znishhennja-sonjas...

28.06.2016 00:00
469

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой