Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

Війна з курниками триває

Війна з курниками триває. Цього разу до сесії районної ради у Тростянці готувалися: на підступах до адмінбудівлі розташувалися правоохоронці, у залі — яблуку ніде впасти: представники громад, інвестори, депутати, громадські активісти. І вже з перших хвилин почалися сюрпризи.
Голова райдержадміністрації Леонід Лобань звернувся до депутатів з пропозицією оголосити недовіру голові райдержадміністрації, тобто собі, і голові районної ради Юрію Солодкому. До порядку денного це питання не включили, пообіцявши розглянути його на позачерговій сесії. Тим часом депутати повернулися до скандального питання будівництва нових пташників і зачитали проект рішення.
Тут суперечки розпалилися з новою силою.
— За 32 роки стажу держслужбовця, коли я був заступником голови районної ради, такого в районі ще не було. Я вважаю, що таке протистояння створене штучно, — переконаний Леонід Остапчук, помічник нардепа Миколи Кучера. — Це не повноваження районної ради — забороняти чи ні будівництво пташників. Треба було б цій ініціативній групі роз'яснити, що рішення приймає територіальна громада, а не депутати. Якщо люди проти — питання немає! Четвертинівка висловилася проти — будівництво припинилося. Інвестори дають мільйон гривень селу. Щороку від кожного майданчика — 100 тисяч гривень. Нехай би ті, хто виступає проти будівництва, запропонували більше. Тоді була б предметна розмова.
— Ніхто не має нічого проти інвесторів, але тільки тоді, коли все робиться з розумом, а не під тиском, — розповідає депутат районної ради від села Оляниці Людмила Вдовиченко. — Наше село відразу віддали у розпорядження МХП «Миронівський хлібопродукт», керівника села немає. Нам пообіцяли, що збудують дві бригади пташників. Люди віддали свою землю, погодилися. Аж тут раптом ставиться питання про будівництво другої черги пташників. І проблему треба вирішувати не бойнею під райдержадміністрацією, не писульками, котрі розвішують селом, ні зеленкою, котрою обливають голову райради. Це ганьба! Якщо інвестор дбає про розвиток нашого району, то це не означає, що всі свої потужності треба зосередити в одному селі. Йде відвертий шантаж: дайте нам землю під нові курники. Хто не підпише — не буде водогону. То це як? Людей, котрі живуть тут і працюють на цьому ж виробництві, теж треба якось цінувати.

— На сьогодні будівництво 24 бригад пташників у Тростянецькому районі вже не розглядається. Мова йде про 10 бригад, і не лише у Тростянецькому районі. Йдуть розмови з громадами інших сіл. І ми будемо рухатися туди, де є розуміння. Якщо порушуємо закон, то є правоохоронні органи, котрі мають слідкувати за цим. Вважаю, що районна рада не має повноважень всі дії інвестора погоджувати на сесіях, — переконаний представник ВП птахокомбінат «Вінницький бройлер» депутат облради від БПП Ігор Лещенко.
З великими зусиллями рішення, котре не зовсім однозначне, було прийняте.
— До нас звернулися 8 громад з сотнями підписів про те, що вони не хочуть будівництва пташників. Ми були зобов'язані ці звернення розглянути, зрештою, що ми зробили, через що й виникло невдоволення, — пояснює ситуацію голова районної ради Юрій Солодкий. — Адміністрація за будівництво пташників. Районна рада займає нейтральну позицію і хоче, щоб це було в рамках законодавства. Про заяву голови райдержадміністрації я дізнався за 5 хвилин до початку сесії і попередив, що це порушення законодавства. Все через будівництво пташників. Та й інцидент з обливанням зеленкою був пов’язаний з проектом рішення. До речі, після цього начальник місцевої поліції подає у відставку. Рада в жодному разі не забороняє дії інвесторів. Вона спрямовує у законне русло. А нас звинувачують у перебиранні, повноважень. Але приймати протизаконне рішення під якогось олігарха чи якусь структуру ми не будемо.
Депутат обласної ради Геннадій Мазур прокоментував останні події так:
«Ситуація непроста, тому зрозуміла пропозиція голови РДА про те, щоб включити до порядку денного питання про висловлення йому недовіри і недовіри голові районної ради. Їх не включили, тому що це було б порушенням закону та регламенту районної ради. Найімовірніше, відбудеться позачергова сесія райради. Цей гордіїв вузол треба розрубати, бо, крім питань, котрі стали критичними у цих суперечках, ще потребують вирішення проблеми охорони здоров'я, освіти, соціального захисту. В цю ситуацію має втрутитись і керівництво області.
Що стосується питання навколо будівництва пташників, то я завжди підтримував і буду підтримувати жителів Тростянецького району. Переконаний, що висока концентрація пташників на одній території — неприпустима. Все має вирішуватися тільки з цілковитої згоди людей, без тиску і жодних погроз. І якщо рішення про будівництво пташників стало компромісним у цьому багатомісячному протистоянні, то компроміс між керівниками району і досі не знайдений. Останнє слово за депутатами».
Голова райдержадміністрації Леонід Лобань від коментарів утримався. Принаймні, до позачергової сесії. Але коли вона відбудеться — поки що невідомо.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА

13.06.2016 00:00
422

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой