Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

Громадська рада при Бершадській РДА

Стіна групи

Завантаження...
4 роки тому
#
Заява

26.07.2010 року п'яна компанія жителів м. Бершаді вчинили хуліганські дії відносно Коваленка Віктора Олексійовича, жителя м. Бершаді вул. Будкевича 25 кв.6. та його сина підполковника Збройних Сил України, який перебував у відпустці, Юрія Коваленка. У результаті побиття В. Коваленку було причинено важкі тілесні ушкодження.

До цього часу кримінальне провадження, яке було відкрито прокурором Бершадського району Ф.Г. Куцяком ще у липні 2010 року, розслідувало вісім слідчих слідчого відділення Бершадського РВ УМВС у Вінницькій області та двоє слідчих слідчого управління УВС. Протягом майже п'яти років — тричі закривалось, але за заявами В. Коваленка, — поновлювалося.

Не дивлячись на це, до цього часу не встановлено винних у скоєнні злочину та не притягнено до відповідальності винних осіб. Складається враження, що працівники міліції не зацікавлені у розкритті цього злочину, що ображає честь і гідність потерпілого В. Коваленка, батька загиблого Героя України.

Всі надіЇ на розкриття злочину, стосовно В. Коваленка, наштовхуються на глуху стіну байдужості і цинізму начальника РВ У МВС у Вінницькій області Рево люка О.В. та прокурора Бершадського району Куцяка Ф.Г.

Коваленко В.О. неодноразово добивався прийому керівника УМВС Моринця у Вінницькій області, але так з ним і не зустрівся жодного разу. А його заступники не вплинули на хід кримінального провадження.

Розпачу В. Коваленка немає меж, про що свідчить його публічна заява про вчинення акту самоспалення 10.08.2015 року на засіданні громадської ради, який буде здійснено 24 серпня 2015 року в День Незалежності України на площі Героїв Українських Майданів.

З метою попередження даного акту протесту, несправедливості та свавілля працівників міліції і прокуратури, та ознайомлення з ходом розслідування кримінального провадження 10.08.2015 року, представниками громадської ради було вручено запрошення в.о. начальника РВ У МВС Лещенку С.І., та прокурору району Зарічанському Б.Г. з пропозицією прийняти участь у засіданні громадської ради та надати доступну інформацію щодо перспектив розслідування кримінального провадження і покарання винних.

На жаль, наші запрошення було проігноровано. Керівники правоохоронних органів не побажали зустрітися із представниками громадськості району та направили відписки, в яких проілюстрували великі права слідчих та прокурорів при розслідуванні кримінальних проваджень та відповідальність тих осіб, які втручаються у розслідування. І ні слова — по конкретному кримінальному провадженню.

Громадська рада при Бершадській РДА відповідально заявляє, що випадки злочинної бездіяльності правоохоронних органів (міліції та прокуратури) в тому числі, невиконання ними рішень судів, набули системного характеру, що викликає законне обурення жителів району. Заява доведеної до відчаю людини, є явним підтвердженням цього.

А тому вимагаємо: негайно здійснити перевірки діяльності Бершадського РВ УМВС та прокуратури Бершадського району силами Генеральної Прокуратури України та Міністерства Внутрішніх Справ, в процесі якої будуть надані всі докази протиправної бездіяльності правоохоронних органів району.

За дорученням 17 членів громадської ради

Голова громадської ради Андрейцов Антон Федорович
Завантаження...
4 роки тому
#
Чи потрібен у Бершаді пам’ятник Т. Шевченку?

Ще рік назад це питання мало б однозначно ствердну відповідь, адже світова спільнота відзначала 200-річчя із дня народження Великого Кобзаря. З метою вшанування видатного українця, художника, поета, етнографа, творчі надбання якого мають світове значення, було підписано відповідні укази президентом України, проводились відповідні вшанувальні

заходи, встановлювались меморіальні дошки, пам’ятники та погруддя. І навіть не важливо, якого із президентів був відповідний указ, бо постать Великого Кобзаря меншою не ставала, і це розуміє кожен.
Звичайно були неодноразові спроби встановлення пам’ятника Т. Шевченку і в нашому місці. Про те, що було зроблено протягом 2013–2014 років писалося у ЗМІ, адже роботи проводилися і до 9 березня 2014 року погруддя Т. Шевченка мало б бути встановлено. Але через об’єктивні та суб’єктивні причини цього не відбулося. Враховуючи події Революції Гідності та військової агресії «братнього народу», слово Т. Шевченка знову стало актуальним, як ніколи, бо кликало та надихало на боротьбу за незалежність, волю та територіальну цілісність. Воно відродилося на барикадах, у палаючих шинах і з новою силою прозвучало із уст ровесників Незалежної України, учасників Майдану, бійців АТО та волонтерів, кожного юного громадянина та школяра.
Гірким нагадуванням стоїть недороблений п’ядестал про наш борг перед пам’яттю Великого Тараса. Зараз у країні триває війна, і питання встановлення погрудь чи пам’ятників, здавалося б, не досить доречним. Та чи у цьому випадку? Бо саме Т. Шевченко – є ознакою змін, що відбуваються у свідомості українців, у формуванні українського народу у Націю.
Встановлення погруддя Т. Шевченку в нинішніх умовах потребує вивчення громадської думки та обговорення. Всі свої думки та пропозиції можна висловити через районну газету та форум офіційного веб – сайт Бершадської РДА.

Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики,

зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Г. Іванченко
Завантаження...
4 роки тому
#
Голові Бершадської
райдержадміністрації
10.08.2015 № 11 Лободовському О.В,
Голові районної ради Грабчаку М.П.

Звернення
39 сесією Бершадської районної ради від 3 липня 2015 року прийнято районну Програму організаційного забезпечення діяльності Бершадського районного суду на 2015 – 2016 роки, загальна сума фінансування якої складає 425 тисяч гривень. Дане рішення викликало обурення серед громадськості району на фоні тих гучних затримань та звинувачень в судійській системі.
Крім того, відповідно до статей 82-84, а також статті 87 бюджетного кодексу фінансування всіх судів України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Бюджетні призначення на утримання суддів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України.
Особливий порядок фінансування судів і діяльності суддів є однією з конституційних гарантій ї х незалежності і спрямований на забезпечення належних умов для здійснення незалежного правосуддя.
Ми не проти створення належних умов для ефективного, об’єктивного і неупередженого здійснення правосуддя в інтересах громадян, підприємств і організацій, які звертаються за захистом конституційних прав і свобод, як зазначається у Програмі, проте в нинішніх складних умовах, коли в країні йде війна, для підтримки боєздатності армії, для покращення побуту вимушених переселенців залучаються кошти і ресурси громадських активістів, волонтерів і пересічних громадян, прийняття рішення про прийняття рішення даної програми є неприпустимим і аморальним.
Тому, громадська рада при Бершадській райдержадміністрації вимагає від депутатів районної ради питання про відміну прийнятої Програми до розгляду на наступній сесій районної ради.

Заступник голови громадської ради М. Запорожець

Завантаження...
4 роки тому
#
Голові адміністрації президента України,
голові Верховної ради України
громадської ради при Бершадській РДА

ЗАЯВА
щодо недопустимості змін до Конституції в частині, яка стосується прав територіальних громад.

Гостре бажання змінити Конституцію аргументується необхідністю здійснити децентралізацію влади. Але при цьому замовчується той факт, що для децентралізації влади і передачі повноважень на місця необхідно лиш виконати діючу Конституцію, зокрема ст.140-143, Цивільний кодекс та Європейську Хартію місцевого самоврядування.
Нас переконують, що завдяки змінам до Конституції більше прав отримає не президент чи парламент, а носій влади – народ та органи місцевого самоврядування. Але, в дійсності, все якраз навпаки.Нова редакція Конституції позбавляє народ конституційного права на пряме народовладдя, регламентоване ст. 140-143.Тож так звана децентралізація радше схожа на узурпацію влади чиновниками і посилення владної вертикалі, бо фактично ліквідовує первинний елемент місцевого самоврядування – територіальну громаду як історично-сформованої спільноту людей, що проживають в місті/селі/селищі, мають спільні інтереси, визначений законом правовий статус і є суб’єктом права власності.
Пропоновані зміни до ст. 143 взагалі позбавляють український народ права на свою законну власність — національне багатство, оскільки вже не територіальні громади безпосередньо або через створені ними органи місцевого самоврядування, управляють комунальним майном, землею, ресурсами, а лише органи місцевого самоврядування. Тобто долю спільного майна визначатимуть виключно депутати та представники центральної влади, що на практиці, як ми добре знаємо, перетворюється на звичайний грабунок украïнського народу.
Якщо ми вибрали європейський шлях розвитку, тоді чому уподібнюємо нашу Конституцію до російської? Адже тільки у Росії народ позбавлений права на пряме народовладдя, в той час, як усі європейські конституції та Європейська Хартія місцевого самоврядування ревно обстоюють це право.
Пряме народовладдя як управлінська модель, на відміну від нав’язаної нам моделі міцної владної вертикалі, відповідає природнім уявленням українців про спосіб суспільного життя і складає основу нашої цивілізаційної матриці. Наша країна саме тому неефективна, що у архітектурі держави допущена системна помилка – відсутній фундамент — народовладдя. Громадяни позбавлені можливості впливати на прийняття рішень, а влада узурпована непрофесійними і корумпованими чиновниками, які використовують службове становище для задоволення своїх приватних та корпоративних бізнес-інтересів.
Майдан подарував українцям безцінний практичний досвід народовладдя та народив справжнє громадянське суспільство, яке тепер не бажає миритися зі свавіллям можновладців.
Головною вимогою Майдану була і залишається зміна системи влади. Ми вважаємо, що реальною зміною системи формування та функціонування влади є реалізована на практиці 5 стаття Конституції України «єдиним джерелом влади в Україні є народ» через створення у кожному місті / селі територіальної громади як юридичної особи публічного права. Саме це забезпечить повернення до традиційних для України форм самоврядування, які так яскраво проявились на Майдані.
Тепер ми, народ України, приймаємо рішення, а органи влади, нами найняті, лиш виконують нашу волю.
Влада – це ми!
Ми виступаємо за негайне призупинення процесу внесення змін до Конституції України в частині, яка стосується прав територіальних громад та адміністративно-територіального устрою. Пропоновані зміни є фактичною ліквідацією безпосереднього народовладдя в Україні.
Ми звертаємось до Президента і вимагаємо зупинити зміни до Конституції України в частині, що стосується прав територіальних громад, та забезпечити виконання положень чинної Конституції через створення територіальних громад по всій території України і надання їм статусу юридичних осіб публічного права.
Будь-які зміни до Конституції, прийняті без участі народу України, будемо трактувати як конституційний переворот та подальшу узурпацію влади олігархічними кланами.
Справжня децентралізація через надання територіальним громадам статусу юридичних осіб публічного права в рамках діючої конституції — це реальна зміна системи влади та фундаментальна засада успішного державотворення.
Голова громадськоЇ ради при БершадськІй РДА Андрєйцев А.Ф.



Завантаження...

красный зелёный голубой