Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ.

Про це 24 червня заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко. Слід нагадати, що 10 жовтня 2014 року чергова 27 сесія Вінницької обласної Ради 6 скликання ухвалила історичні рішення – "Про демонтаж пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму" та "Про визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України".

Зокрема, рішення "Про демонтаж пам'ятників і пам'ятних знаків" передбачало: рекомендувати органам місцевого самоврядування Вінницької області ухвалити відповідні рішення про демонтаж пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму, які причетні до здійснення політичних репресій і Голодомору 1932-1933 рр. та перейменування назв вулиць, площ, провулків, проспектів та інших топонімічних назв, які носять імена ідеологів, організаторів і виконавців комуністичних злочинів в Україні.

Крім того, голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до керівників місцевих органів самоврядування Вінницької області з проханням ухвалити рішення щодо демонтажу пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму, причетним до геноциду української нації. В зверненні керівникам місцевих рад пропонувалося винести питання "Про демонтаж пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму" на розгляд чергових сесій місцевих рад Вінницької області.

- На сьогодні є усі законні підстави пришвидшити процес декомунізації в області, оскільки Верховною Радою України ухвалено Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який було підписано Президентом України. Тому я ініціюватиму розгляд цього питання на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Ми заслухаємо керівників територіальних громад про те, що зроблено, а також намітимо план втілення зазначеного закону в життя у нашій області. Сьогодні необхідно принципово і послідовно позбутися пережитків тоталітарного минулого та наслідків російської окупації України. Це особливо актуально в період війни з російським агресором, який спекулює комуністичними і радянськими міфами. Щоб збудувати українську Україну, державу європейського і демократичного рівня, потрібно очиститися від комуністичної "чуми" раз і назавжди, - прокоментував Сергій Свитко.

Згідно із даними моніторингу Українського Інституту Національної Пам'яті відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» зміні підлягають назви 24 населених пункти на Вінниччині. Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки" засуджує комуністичний та нацистський режими, забороняє їх пропаганду.

З методикою перейменування можна ознайомитися за схемою нижче.

Джерело: http://www.vinrada.gov.ua/pitannya-pro-dekomunizac...

27.06.2015 14:52

2 коментаря

27.06.2015 14:58
ДЕКОМУНІЗАЦІЯ
21 травня вступили у дію декомунізаційні закони. Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито.
Український інститут національної пам'яті спільно з громадськістю підготували основні тези прийнятих законів про декомунізацію. 9 квітня Верховна Рада України прийняла 4 закони про декомунізацію — про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні.
Тексти законів тут: www.memory.gov.ua/laws

Увесь матеріал дивись на www.memory.gov.ua/page/dekomunizatsiya-0
30.07.2015 17:49
З метою належної організації виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09 квітня 2015 року №317-VIII головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 27.07.2015 №262 «Про організацію роботи щодо виконання у районі заходів, визначених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного

(нацистського)тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»», яким рекомендовано органам місцевого самоврядування провести інвентаризацію назв вулиць, провулків, площ, інших об’єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, утворити комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провести інвентаризацію пам’ятників та пам’ятних знаків.

красный зелёный голубой