Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

Батько загиблого Героя України має намір вчинити акт самоспалення на День Незалежності

Віктор Коваленко втомився від бездіяльності правоохоронців, які сфабрикували справу проти нього та сина.

10 серпня на засіданні громадської ради при Бершадській РДА Віктор Коваленко заявив, що спалить себе на площі Героїв українських Майданів у День Незалежності України. А все через необ'єктивність та затягування розслідування справи про побиття його сина Юрія.

– Я не з чужих слів знаю, що таке смерть. У 2007 році, у 24 роки, трагічно загинув середній син Дмитро. А 15 липня смертю героя за незалежність України поліг мій син – офіцер-спецназівець Юрій. Він посмертно отримав звання Героя України. Невже мій син та тисячі українських патріотів загинули за те, щоб правоохоронці завжди коїли все, що їм заманеться? – каже Віктор Олексійович.

Він інвалід війни другої групи, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії та офіцер запасу. 26 липня 2010 року його та його сина Юрія ні за що жорстоко побила п'яна компанія з 12 чоловік.

– Син, який служив у спецназі, якраз був у відпустці у Бершаді. Він був неподалік місця бійки. Я закричав про допомогу. Син прибіг й став мене захищати, але нетверезі молодики кинулись на нього із палицями. Я благав сина відступити й викликати правоохоронців. Після того звірячого побиття я чотири рази лікувався. Правоохоронці розпочали слідство. Районний судмедексперт діагностував у мене легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров'я. У сина Юрія – легкі тілесні ушкодження. А у постанові від 14 вересня майор Поліщук написав, що в діях мого сина теж вбачається склад злочину – нанесення т/у одному з хуліганів. Хоч він написав заяву, що Віктор Коваленко, тобто я, сам побив його! Думали, що зможуть шантажувати нас цим.

Лише через рік я пройшов судово-медичну експертизу у Вінниці, й там офіційно діагностували у мене тяжкі тілесні ушкодження. Я звертався до влади області, уряду, керівництва МВС, Генеральної та обласної прокуратур, але всі заяви відправляли назад на Вінниччину. Мені неодноразово погрожували слідчі райвідділу міліції. Врешті, вироком Бершадського районного суду від 15 травня лише одному обвинуваченому дали три роки випробувального терміну! А коли я в суді заявив про цю несправедливість, то Бершадська прокуратура оскаржила вирок в Апеляційному суді. Я теж оскаржив це рішення й почав далі шукати справедливість, якої насправді просто не існує. Тому прийняв рішення 24 серпня вчинити акт самоспалення на центральній площі Бершаді або Вінниці.

Це буде мій протест проти свавілля, знущання, хабарництва, зловживання службовим становищем посадовими особами міліції та прокуратури. Адже мене та загиблого сина Юрія оббрехали, шантажували, залякували й сфабрикували справу. Й досі збиткуються над пам'яттю мого сина — Героя України...

Нагадуємо, що Віктор Коваленко вже неодноразово скаржився до редакції на міліцейське свавілля. За його твердженнями, влітку минулого року правоохоронці навіть цькували на нього собаку...

– Майор Ветушинський разом з капітаном Мовчаном стояли, дивились на це та реготали. Далі майор сказав, що якщо «ти ще раз напишеш скаргу, то я тебе порву на десять шматочків і відправлю на той світ до твого синочка», — згадував чоловік...

Після виходу публікації тодішній керівник обласної міліції Ігор Моренець призначив службове розслідування про неправомірні дії своїх підлеглих. За словами Віктора Коваленка, жодної провини міліціонерів їхні перевіряючі з області так і не знайшли.

На чергові прохання Віктора Коваленка про допомогу міліцейські керівники знову відповідали мовчанням або ігноруванням...

Член дорадчої ради при Бершадській РДА Леонід Рибак повідомив, що коли на їхньому засіданні Віктор Коваленко повідомив, що має намір здійснити акт самоспалення, то вирішили зробити всі кроки, щоб цього не відбулось.

– До Віктора Олексійовича днями телефонував голова обласної ради Сергій Свитко й запевнив, що 18 серпня він викличе до себе журналістів, обласного прокурора та начальника міліції, аби розібратись у даній ситуації. А вже наступного дня представники всіх громадських організацій Бершадського району разом із Віктором Коваленком вирушать до Києва та пікетуватимуть Генпрокуратуру та МВС України, й стоятимемо до тих пір, поки нас не почують!

Це стосується не лише бездіяльності щодо справи із побиттям конкретно Віктора та його сина, а й низки інших порушень. Адже в нас є всі докази та документи того, що міліція Бершадського району корумпована. Ми вимагаємо звільнити її працівників та провести перевірку їхньої роботи. Винних обов'язково покарати.

Вікторія МИКИТЮК

Анатолій МЕЛЬНИК


21.08.2015
280

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой