Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

"Спрощенці" вважають, що мінфін "себе вичерпав" !

Упрощенная система налогообложения в сегодняшнем виде себя исчерпала, считает заместитель министра финансов Елена Макеева.

«Сколько раз ее уже меняли – то шесть групп, то четыре, то три, а поступления в бюджет снижаются и снижаются. Притом, что количество зарегистрированных предпринимателей только растет. Это говорит о регрессивности самой системы», – сказала Е.Макеева.

Замминистра отметила, что упрощенную систему налогообложения предприниматели используют, чтобы сэкономить на уплате соцвзноса и не платить налог на прибыль.

«Рассчитываешься в ресторане – там на чеках два-три СПД, в дорогих бутиках – то же самое. И для совсем мелкого бизнеса „упрощенка“ тоже неудобна», – сказала она.

Е.Макеева считает, что упрощенная система налогообложения должна быть сохранена для малого и микробизнеса, но при этом должна быть упрощена.

«Мы рассматриваем европейский опыт: малый бизнес просто покупает патент и спокойно работает в течение года. Не нужно никаких кассовых аппаратов, ведения учета и бесконечной отчетности», – отметила она. При этом замминистра сообщила, что сумма оборота предпринимателя, который подпадет под категорию «патентных», еще обсуждается, но по некоторым расчетам, она должна составить до 500 тыс. грн в год.

Как сообщалось, сейчас Министерство финансов разрабатывает проект налоговой реформы, который планируется одобрить осенью.

22.06.2015
435

5 коментарів

22.06.2015 13:05
При этом замминистра сообщила, что сумма оборота предпринимателя, который подпадет под категорию «патентных», еще обсуждается, но по некоторым расчетам, она должна составить до 500 тыс. грн в год.

По оптимістичним розрахункам мінфіну при рентабельності 1-5% і оборотом до 500000грн.на рік, підприємцеві після купівлі патенту щоб звести кінці і чесно сплачувати комірне, залишиться завести корову, свиней, курей, город і у вільний час займатись ще натуральним господарством, або краще зразу повіситись :(
27.06.2015 17:20
Підприємці сплатили до бюджету понад 4,1 мільярда єдиного податку
Субота, 27 червня 2015, 13:30

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 4,1 млрд гривень єдиного податку.
Про це йдеться у прес-релізі «Державної фіскальної служби».
Як зазначається, з них у травні сплачено майже 987 млн гривень. У розрізі категорій платників, фізичні особи — підприємці протягом 5 місяців поточного року спрямували до бюджету 2,852 млрд гривень даного податку, що на 562,5 млн гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Зокрема, у травні — 669,7 млн гривень. Травневі надходження також перевищили минулорічний показник на 200,1 млн гривень.
«У свою чергу юридичні особи — »спрощенці" з початку року спрямували до держбюджету 1,289 млрд гривень єдиного податку, з яких 317,2 млн гривень сплачено у травні. Серед них платниками третьої групи у січні — травні поточного року сплачено 957,6 млн гривень єдиного податку, з яких у травні — 250,8 млн гривень", — йдеться у повідомленні.
«Щодо четвертої групи платників податків — юридичних осіб, то ними протягом 5 місяців поточного року сплачено до державного бюджету 332,7 млн гривень єдиного податку. Травневі надходження складають 66,4 млн гривень», — повідомляє прес-служба.

www.epravda.com.ua/news/2015/06/27/548465/
28.06.2015 15:13
«Сколько раз ее уже меняли – то шесть групп, то четыре, то три, а поступления в бюджет снижаются и снижаются. Притом, что количество зарегистрированных предпринимателей только растет. Это говорит о регрессивности самой системы», – сказала Е.Макеева.


Що стосується 1-ї та 2-ї групи спрощенців із самими низькими доходами (Їх ще можна назвати «доходягами»,-так звані самозайняті плюс, в кращому випадку, ще члени їх сім'ї), то при збільшенні кількості таких зареєстрованих, сума надходжень не може зменшуватись, а може тільки збільшуватись, бо суми сплачених такими підприємцями єдиного податку і єдиного соціального внеску стабільні і «міцно» прив'язані до розміру мінімальної зарплати і мінімальної пенсії. Зам міністра або не знає цього, що не робить їй честі, як фахівцю, або просто лукавить, що також не додає їй авторитету і довіри.
Знову, як і при «двічі несудимому», в уряду виникло клептоманське бажання пошарити по кишенях у тих, кого вони перед виборами обіцяли берегти і створювати самі сприятливі умови. Ось і маємо введення касових апаратів, а там дивись і ліквідацію «спрощенки». Як кажуть- «З паршивої вівці хоч вовни клок...»
04.07.2015 16:05
У Мінфіні розкритикували зміни до закону про касові апарати.
Заступник міністра фінансів Олена Макеєва розкритикувала зміни до закону про касові апарати, згідно з якими підприємці чиї доходи не перевищують 1 млн гривень звільняються від обов’язкового застосування касових апаратів."І це при тому, що у всіх цивілізованих країнах обов'язковість використання бізнесом реєстраторів розрахункових операцій (касові апарати) навіть не обговорюється. Причому бізнесом будь-якого рівня — малим, середнім, великим", — заявила заступник міністра фінансів.
У Грузії, за її словами, на сьогоднішній день касовими апаратами користуються навіть бабусі, які торгують на ринку.
«Більше того, у більшості розвинених країн існує подвійна відповідальність як з боку продавця за невидачу чека, так і покупця за те, що він не взяв чек. Людина, що не взяла чек, вважається пособником неплатників податків і може бути навіть оштрафована», — підсумувала Макєєва.
Макеєва ніяк не вгомониться… За її «логікою», б'юджет наповниться тільки після знищення малого бізнесу, який з початку року вже дав «на гора» 4 мільярди гривень податку і за відсутності робочих місць для багатьох є єдиним джерелом виживання і аж ніяк не збагачення в умовах нестабільності.
Проте жодного слова про олігархів-монополістів з надмірними тарифами на енергоносії, офшорну мафію, приховані надприбутки і корупцію- тут «повний ажур». В цьому секторі економіки реформаторські ідеї заклинило?
Насправді б'юджет почне наповнюватись тоді, коли будуть ліквідовані абсолютно непотрібні міністерства з такими «фахівцями», як Макєєва.
18.08.2015 11:25
Міністерство економічного розвитку і торгівлі розродилося стратегією економічного розвитку під гучною назвою «Шлях до процвітання». Автори спробували сформулювати базові принципи реформування вітчизняної економіки, що загинається. І саме базовість цих принципів пригнічує. У вступному слові розробники документа зазначають, що він не покликаний замінити або доповнити Угоду про асоціацію між Україною і ЄС, Стратегію-2020, урядову програму-2015, коаліційну угоду чи меморандум МВФ.
Тож проведені зараз реформи багато в чому нагадують експеримент, при якому методом проб і помилок влада намагається досягти позитивних результатів, найчастіше втрачаючи час і ресурси, завдаючи ще більшої шкоди економіці й бізнесу.
Військова кампанія на Сході країни вимагає постійного відволікання коштів бюджету, наповнювати який вдається лише завдяки жахливій девальвації національної валюти. Але чи пропонують нам комплексне розв'язання цих проблем? На жаль, ні.

ДЕТАЛЬНІШЕ:

gazeta.dt.ua/macrolevel/chergoviy-gluhiy-kut-na-shlyahu-do-procvitannya-_.html

красный зелёный голубой