Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

Чи потрібно підприємцю на спрощеній системі оподаткування застосовувати касові апарати з 2015 року?

Так, касові апарати зобов'язані застосовувати підприємці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

До 1 січня 2015 року підприємці на спрощеній системі оподаткування звільнялися від обов'язкового застосування касових апаратів. Тепер касові апарати можуть в обов'язковому порядку не застосовувати лише підприємці 1 групи та підприємці 2-3 груп при здійсненні діяльності на ринках та при продажу товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі. Решта підприємців 2 та 3 груп, у разі отримання прибутку в готівковій формі та/або в безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, зобов'язані у своїй діяльності застосовувати касові апарати. На даний момент дозволено не застосовувати касові апарати підприємцям 3 групи — до 1 липня 2015 року, а підприємцям 2 групи — до 1 січня 2016 року. Однак, в разі добровільного застосування касових апаратів з 1 січня 2015 року по 30 червня 2015 такі підприємці будуть звільнені від проведення перевірок на період з дати застосування касових апаратів по 1 січня 2017.

Касові апарати не потрібно застосовувати підприємцям, які отримують дохід у безготівковій формі, у тому числі й тим, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю.

На сайті Верховної ради з'явився законопроект, який скасовує обов'язкове застосування касових апаратів підприємцями на спрощеній системі оподаткування. Будемо сподіватися, що його приймуть до 1 липня 2015 року.

Коментар редакції:
Поживемо-побачимо )))
14.06.2015
302

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой