Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

Як вибрати пилосос?

Джерело:

Кожен сучасний покупець, приходячи в магазин побутової техніки, стикається з проблемою вибору. Cьогодні ринок дуже різноманітний і новинки не змушують себе чекати. Як же вдало вибрати пилосос? У цій статті розглянуті основні критерії, на які потрібно звернути увагу при покупці пилососа.

1. Вибір пилососа мокрого чи сухого прибирання

Якщо Вам потрібно вибрати пилосос для сухого прибирання, то Вам цілком підійдуть моделі «балонного» типу. Вони і найбільш популярні – доступна ціна, елементарна експлуатація, широкий вибір. Компактний апарат такого типу важить 5-7 кг.

«Просунуті» миючі пилососи влаштовані складніше. У спеціальний відсік заливається вода з миючим засобом, потім рухається по шлангу пилососа і під тиском рівномірно розбризкується по всій площі поверхні, що очищається. Забруднена вода всмоктується назад насадкою і потрапляє в свій резервуар. Кількість рідини можна регулювати.

Найбільш якісно очищуються килимові покриття на тонкій латексній основі, а також кахельні або вимощені каменем підлоги і стіни. Не рекомендуємо застосовувати вологе прибирання на паркеті, килимах на натуральному джуті, ковроліні на спіненій основі, а також, природно, на меблях, які не виримують вологи.

Ефективність очищення миючого пилососа незрівнянно вища, ніж аналогічного приладу для сухого прибирання. Якщо сухе прибирання потрібно проводити через день, то миючим пилососом можна прибирати 1 раз на 2 тижні.

Чому варто вибрати миючий пилосос:

 • Можливість сухого прибирання
 • Вологе чищення килимів
 • Миття підлоги
 • Можливість прочистити раковину або ванну, які засмітилися
 • Можна швидко зібрати розлиту рідину
 • Дезодорування приміщення
 • Можливість миття вікон
 • Прибирання грубого сміття (будівельне сміття, опале листя).

Недоліки миючих пилососів:

 • Великі габарити, велика вага, неповороткість
 • Після використання його потрібно розбирати, промивати і висушувати
 • Залишкова вологість у килимах – миючий розчин всмоктується назад не повністю – 60% осідає на килимі
 • Потрібно купівати спеціальну миючу рідину
 • Трохи більший витрата електроенергії в порівнянні із звичайним пилососом
 • Відносно висока ціна.

Незважаючи на деякі труднощі з експлуатацією багато споживачів вирішуються вибрати миючий пилосос.

2. Потужність пилососа

Однією з найважливіших характеристик при виборі пилососа є потужність всмоктування. Перед тим, як вибрати пилосос, потрібно визначитися, що для Вас важливіше – компактність і низький рівень шуму або висока потужність. Потужності 300 Вт цілком вистачить для прибирання лінолеуму, паркету, килимової доріжки з невисоким ворсом. Для сильно забруднених (шерсть домашніх улюбленців) та поверхонь, що тяжко піддаються збиранню(персидські килими) необхідна потужність всмоктування від 300 до 450 Вт. Зручною функцією сучасних моделей пилососів є перемикач потужності, що дозволяє вибрати оптимальний режим роботи пилососа в залежності від матеріалу і ступеня забруднення покриття.
Треба пам'ятати і про те, що потужність всмоктування поступово падає в міру забруднення фільтра та заповнення пилозбірника.

3. Пилозбірники у пилососі

Велика частина пилу і бруду збирається саме в пилесборнику, решта осідає на фільтрах. Тому ефективність збору пилу і зручність користування пилососом залежить від пристрою цього мішка.

У звичайних порохотягів витягнута з килимів пилюка збирається в спеціальні мішечки. Мішечки бувають одноразові (паперові) і постійні (тканинні).

Паперові мішки набагато ефективніше збирають дрібний пил, але приблизно через місяць прибирання їх доводиться викидати. Тканинні ж мішки рекомендується застосовувати тільки в разі відсутності одноразових, так як тканинні пори більші, через що такі мішки недостатні ефективні. А це може стати причиною швидкого засмічення додаткових фільтрів.

Отже, паперові мішки зручніші і вони краще фільтрують пил, але у них є один недолік: вони має властивість закінчуватися. Вирішення цієї проблеми – вибрати пилосос, що дозволяє працювати з обома видами мішків – на щастя, зараз на ринку достатньо таких моделей.

У більш великих моделях мішок може бути у вигляді спеціального контейнера. У ньому пил збивається в дуже щільний грудку, яка легко викидається. Звичайно, відсутність проблем зі зміною і спорожненням мішків, це великий плюс, щоб вибрати пилосос циклонного типу, однак тут також є свої «але». Контейнер резонує і підвищує рівень шуму. Крім того, наявність контейнера збільшує габарити пилососа.

4. Врахування фільтрів при виборі пилососа

Мабуть, найважливішим оснащенням пилососа є кількість і тип фільтрів у ньому. Адже, всмоктуючи болото і пил, пилосос видуває повітря з найдрібнішими частинками пилу, які негативно впливають на здоров'я людини, що постійно знаходиться у даному приміщенні. Особливо це важливо для людей, які страждають алергією. Саме фільтри максимально зменшують кількість цих частинок. У сучасних пилососа фільтри бувають паперові, тканинні, вугільні, водяні або синтетичні (наприклад, Н.Е.Р.А. – фільтри). При поєднанні водяної і механічної очистки забезпечено уловлювання 99,998% частинок пилу розміром від 0,3 мікрона.

Природно, кількість фільтрів практично завжди впливає на ціну пилососа. 2-3 додаткових обійдуться Вам в 50-60$. Водяний фільтр краще вловлює дрібні частинки пилу за рахунок змочування і обважнення їх. Також за допомогою пилососа з таким фільтром можна ароматизувати приміщення на свій смак.

Відповідно, ціна такого пилососа значна – від 280 до 450у.о. і більше.

Мабуть, найбільш модна фішка в пилесобудівництв і – циклон, поставлений на службу побутовим потребам. Ніяких змінних мішків: весь пил під впливом закрученого по спіралі повітряного потоку осідає в пластиковому пилозбірнику, який для більшого ефекту роблять прозорим. Однак тільки циклон теоретично не здатний затримати більше 96% грязьових частинок. Тому в просунуті вставляють додатково вугільні або Н.Е.Р.А. – Фільтри. Останні прийшли в побутову техніку з охорони здоров`я області та зроблені зі спеціального пористого матеріалу на основі скловолокна. Завдяки розгалуженій мережі найдрібніших пор, вони ефективно затримують частинки розміром до 0,3 мкм, які впевнено проскакують через інші фільтри і містять найбільш шкідливі для людського організму речовини. Недоліком же Н.Е.Р.А. – фільтрів залишається висока ціна і неможливість їх регенерації.

Крім циклону, застосовується ще одна передова технологія – парогенератор. З його допомогою можна продезінфікувати будь-яку поверхню, позбутися від цвілі, комах і кліщів. Їх разом з алергенами і пилом пилосос всмоктує в резервуар з водою. Наявність у пилососі парогенератора дозволяє дезінфікували і чистити килими, скло, оббивку меблів, штори, делікатні тканини, видаляти запахи і плями з одягу, обробляти внутрішню та зовнішню поверхні плити та духовки, сталеві та емальовані мийки, раковини, унітази, душові, ванни, водопровідні крани (видалення вапняного нальоту), здути пил зі світильників, абажурів, освіжити повітря в приміщенні ароматизаторами.

Обробка парою килимових покриттів більш ефективна в порівнянні з чищенням за допомогою миючого пилососа. Електростатичні фільтри тонкої очистки затримують від 80 до 99,9% пилинок з розмірами до 0,3 мікрона, а фільтри марки Swirl – до 99,97% твердих частинок і бактерій. Також, якщо Вас не обмежують фінанси, можна вибрати пилосос з додатковими бактерицидними фільтрами. Взагалі, змінні фільтри хороші тим, що не втрачається потужність всмоктування мо мірі того, як пил забивається всередину. Постійні фільтри неможливо вимити до кінця.

5. Приналежності пилососа

Приналежності істотно впливають не тільки на зручності користуванням, але і на трудомісткість збирання. Телескопічні трубки, що дозволяють встановлювати оптимальну довжину індивідуально, зручніше в роботі. Люльки з металу міцніші і довговічніші пластмасових аналогів. Ще одна велика зручність – розташування клавіші включення пилососа на рукоятці трубки або у важелі ножного перемикання. Також дуже знадобляться електронне регулювання потужності і індикація заповнення мішка пилозбірника.
У більшості випадків у стандартному наборі насадок є насадки для гладких поверхонь, килимових покриттів і щілинні насадки. Особливої уваги заслуговує турбощітка – насадка з валиком, який обертається під дією потоку повітря і добре збирає ворс і вовна з різних поверхонь.

6. Компактність пилососа

Міні-пилососи, маневрені і легкі – привабливі для мешканців малогабаритних квартир. При купівлі такого пилососа сміливо зупиняйте свій вибір на корейцях – на нашому ринку їх представляють Samsung і LG. Невисокі(у порівнянні з європейськими виробниками) ціни і пристойну якість зробили ці марки побутової техніки одними з найпопулярніших.

Компактний пилосос зберігати зручніше, але навряд чи в нього помістяться водяний фільтр або контейнер – пилозбірник. І це не кажучи вже про потужність: складно вмістити потужний мотор в корпус маленького пилососа і забезпечити його при цьому надійністю повнорозмірних моделей.

Кожна господиня знає, як важлива довжина електрошнура. Зручна нормальна довжина – 6 м і більше. Крім того, при виборі пилососа слід звернути увагу і на рівень шуму під час роботи пилососа.

Показниками безпеки і якості пилососа будуть такі функції як автоматичне відключення при перегріві, індикатор заповнення пилозбірника, автозмотування шнура, гумовий бампер для захисту Вашої меблів від ударів.

Термін гарантії на пилососи від 1 року до 3 років. Деякі виробники гарантують тільки безкоштовне технічне обслуговування протягом 3 років, а вартість запчастин Ви повинні оплачувати самі.

7. Ціна пилососа

Ціна не завжди відображає якість виробу. Вона залежить від марки, техніко-економічних показників і комфортності. Ціна виробів однієї марки може бути різною через різні характеристики, дизайн, новизну. Природно, «новинки» зазвичай дорожчі, ніж вже відомі і відпрацьовані моделі. Вибирайте пилосос від фірми, якість якої підтверджено часом. Дійсно хороший пилосос вибирайте серед моделей німецьких фірм Bosch, Karcher, Thomas, Miele. З більш дешевої категорії краще вибирати пилососи від Philips або Electrolux.

Джерело: pylesos.com.ua

13.06.2015
416

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой