Вітаємо та ласкаво просимо на сайт!

Як вибрати холодильник?

На сучасному ринку побутової техніки існує величезна кількість різноманітних моделей холодильників. Для того, щоб продукція була конкурентоспромо жною виробники постійно удосконалюють і додають нові функції. Як не розгубитися і як вибрати холодильник, який підійде саме Вашій родині і буде гармонійно виглядати на Вашій кухні? На це та інші питання ми спробуємо відповісти прямо зараз.

Як вибрати холодильник. Критерії вибору холодильника

При виборі холодильника слід звернути увагу на чотири основних критерії:

  1. Технічні характеристики
  2. Ціна
  3. Дизайн

Зупинимося докладніше на кожному з цих факторів.

Технічні характеристики

Як вибрати холодильникПри виборі холодильника слід враховувати не лише його технічні характеристики, але і зручність використання його в умовах вашого будинку. Дуже важливу роль у цьому грає висота моделі. Співвідношення вашого росту і висоти холодильника повинне бути розумним. Якщо у вас малогабаритна кухня, важливим параметром є ширина холодильника. Найбільш зручні тут моделі шириною 50-60 см. Якщо кухня велика, і коштів на купівлю холодильника достатньо, можна дозволити собі холодильник будь-якого розміру включаючи холодильники серії Side-by-Side. (Холодильники з 3-4 дверцями, де холодильна камера знаходиться поряд з морозильною). Моделі холодильників Side-by-Side дуже місткі і ідеально підходять для великої сім'ї.

Після того як ви визначитеся з висотою холодильника, слід звернути увагу на ще один важливий фактор, такий як обсяг і кількість камер. Для сім'ї з 3-5 чоловік оптимальним вважається двокамерний холодильник об'ємом 250-300 л. Для 1-2 чоловік цілком достатньо і однокамерного холодильника невеликого об'єму (близько 200 л). Ну і окремо для тих, хто любить робити запаси, виробники пропонують моделі об'ємом до 600 л. При цьому варто також звертати увагу на співвідношення розмірів холодильної та морозильної камер кількість полиць і наявність додаткових аксесуарів таких як лоток для яєць, підставка для пляшок, форма для льоду і т.д.

Важливий чинник – кількість компресорів. Основна перевага однокомпресорних холодильників – більш низька ціна. У двохкомпресорних моделях кожен компресор обслуговує «свою» камеру, тому ви спокійно можете їхати у відпустку, не турбуючись про зайві витрати електроенеріі при роботі порожнього холодильника. Холодильну (або морозильну) камеру можна просто відключити. Крім того, ви зможете регулювати температуру в холодильній і морозильній камерах окремо. Також слід зазначити, що післягарантійний ремонт однокомпресорног о холодильника обійдеться дешевше, ніж двохкомпресорних .

Купуючи холодильник, хочеться позбавити себе від нудної процедури регулярної розморозки. Тут виробники пропонують 3 види систем охолодження і розморожування:

  1.No Frost (суха заморозка). Для подібної системи охолодження розморожування холодильної та морозильної камер не потрібно.
  2.Автоматичне розморожування (крапельна система або так звана «плачуча стіна») для холодильної камери і ручне розморожування для морозильної.
  3.Розморозка холодильної камери здійснюється автоматично, а морозильна камера з системою No Frost.

Спробуємо розібратися з принципом роботи подібних систем.

Система No Frost забезпечує примусову циркуляцію холодного повітря. Продукти охолоджуються швидко і рівномірно, тому що в холодильнику повітря постійно переміщається по всьому об'єму камери, а волога виводиться за її межі і не встигає накопичуватися на стінках. Цей метод ідеально підходить для морозильної камери: продукти не будуть покриватися інеєм. Але він не дуже хороший для холодильної камери – з-за постійної циркуляції повітря продукти висушуються, тому їх потрібно добре упаковувати, рекомендується завжди мати під рукою поліетилен.

Система з автоматичним розморожуванням. Тут при природній циркуляції підтримується висока вологість повітря. Під час відключення компресора повітря в холодильній камері нагріває поверхню випарника. Вода, що утворюється з розталого на випарнику інею, краплями стікає по задній стінці камери в спеціальний лоток. Для холодильної камери такий підхід оптимальний: вологість повітря зберігається, продукти не висихають, волога з піддону випаровується самостійно.

Крім перерахованих вище факторів слід також звернути увагу на додаткові корисні функції. «Зона свіжості» для зберігання зелені, свіжого м'яса, риби та інших продуктів. Варто звернути увагу на температурний режим, який буде підтримувати обраний вами холодильник – це може бути або «волога свіжість» (плюс 0,5 ° С – плюс 3 ° С при вологості близько 90%), або «суха свіжість» (мінус 3 ° С – мінус 0,5 ° С при вологості близько 50%). У цих умовах продукти довше залишаються свіжими, ніж при більш високих температурах. Щодо морозильної камери – оптимальною температурою в ній прийнято вважати близько мінус 18 ° С (стандарт для більшості моделей). Багато морозильних камери оснащуються режимом швидкої заморозки. Продуктивність роботи в цьому режимі позначається як швидкість заморожування продуктів (вимірюється в кг/добу).

Якщо Ви дбаєте про економію. енерговитрат, варто звернути увагу на те, скільки електроенергії споживає холодильник. Орієнтуватися при цьому потрібно на клас енергоспоживання. Формально їх існує 7 – від А до G, проте в даний час більшість моделей задовольняють класу A, деякі (як правило, великі) холодильники – класу B. Клас С – велика рідкість. Проте розвиток технологій привів до можливості посилення вимог до енергоспоживання, і було введено ще два класи – А+, А++.

Ціна

Основним критерієм ціни для виробників одного класу є об'єм холодильника, а також його технічні характеристики, у тому числі і енергоспоживання, дизайн, внутрішній устрій і багато іншого.

Наприклад, невеликі холодильники вітчизняних виробників, таких як Nord, Дніпро, Атлант і ін. обійдуться Вам в районі 200$, ці моделі, як правило, не більше 150 см у висоту, мають невеликі обсяги холодильної та морозильної камер і не найвищий клас енергоспоживання .

Двокамерних холодильників на ринку представлено більше. Та й торгових марок тут досить багато. Найдешевші моделі коштують близько $250. Це знову таки, як правило, вітчизняні виробники. У цій же ціновій категорії представлені моделі іноземних виробників: Indesit, Candy, Ardo. Ці моделі теж не дуже складні. Є моделі з автоматичною системою розморожування і ті, які необхідно один раз на рік розморожувати вручну. Морозильна камера може бути розташована як знизу, так і зверху – над холодильною.

Наступний ціновий діапазон – $400-900. Тут дещо інший набір торгових марок. Дуже багато моделей Electrolux, Whirlpool, Ariston, Liebherr, Vestfrost, Bosch, досить сильними залишаються позиції Атлант, Indesit, з'являються моделі Sharp, Zanussi, Siemens, LG, Samsung. Це моделі складніші, управління в них частіше електронне, ніж механічне, є можливість зміни внутрішнього простору холодильника, вибору кольору моделі. Клас енергоспоживання таких моделей в більшості А, зустрічається А+. Холодильники цього цінового діапазону розморожуються автоматично, вони оснащені електронікою, що контролює їх роботу. Обсяг таких моделей зазвичай від 280 до 400 л.

І нарешті, найдорожчі моделі вартістю від $900. Їх представляють Siemens, Liebherr, Gorenje, Electrolux, LG, Samsung, Sharp, Vestfrost, Candy, Bosch, Ariston, Toshiba. Холодильники цієї цінової категорії відрізняються не тільки високою якістю виготовлення і великими зручностями в експлуатації, але і низьким споживанням електроенергії (класи А, А+, А++), колірним різноманіттям моделей, оригінальними дизайнерськими рішеннями, наявністю різних полиць, в тому числі з дерев'яною окантовкою, електронним управлінням, всілякими індикаторами і ін. Висота таких моделей – до 200 см, об'єм – до 670 л.

Великі холодильники типу Side-by-Side – це особливий вид холодильників. З добре відомих виробників холодильники Side-by-Side випускають LG, Samsung, Sharp, Liebherr. Їх вартість – від $900. Ці моделі зрозуміло оснащені всім, що тільки може бути в холодильнику, включаючи можливість зміни температурного режиму в контейнерах морозильного відділення, можливість зміни вологості в холодильному відділенні, а також додаткові функції, такі як: вбудований телевізор, система подачі напоїв та т.д. Ці холодильники мають великий об'єм – від 600 л. У них не менше трьох камер, в деяких моделях передбачена камера для зберігання вина.

Дизайн

Колірна гамма холодильників дуже різноманітна: від традиційних білих холодильників до моделей з картинами на дверях. Внутрішній дизайн також різноманітний. Випускаються холодильники з гратчастими полицями і з скляними. Другий варіант вважається кращим, оскільки в цьому випадку вміст прорвався пакета з молоком не розіллється по всьому холодильнику: вся рідина залишиться на полиці. Майже у всіх моделях передбачена можливість переміщення поличок для індивідуальної організації простору холодильника, а також безліч аксесуарів: піддони для пляшок, форми для льоду, для яєць і для заморожування ягід, контейнери для овочів і фруктів, контейнери для пахучих продуктів і ін. Дорогі моделі холодильників обладнуються лампами інфрачервоного випромінювання, що сприяють більш тривалому терміну зберігання продуктів, льодогенератор харчового льоду, вбудованими в дверці телевізорами і багато чим іншим – варіацій множина і можливості обмежуються зазвичай лише ціною холодильника.

Ось, власне, і все на що варто звернути увагу, купуючи холодильник. Вдалих покупок!

13.06.2015
445

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой